Tokom vikenda su se na Apeninskom poluostrvu igrale utakmice 21. kola Serije A, od čega dve u subotu. Lacio je kao gost ubedljivo slavio pobedu nad Palermom, dok je više uzbuđenja viđeno na meču Torina i Udinezea, gde je tim iz Udina došao do pobede od 3:2 i šestog mesta na tabeli.

Tokom vikenda su se na Apeninskom poluostrvu igrale utakmice 21. kola Serije A, od čega dve u subotu. Lacio je kao gost ubedljivo slavio pobedu nad Palermom, dok je više uzbuđenja viđeno na meču Torina i Udinezea, gde je tim iz Udina došao do pobede od 3:2 i šestog mesta na tabeli. Drugoplasirana Roma ubeležila je još jedan trijumf, a ove nedelje Rim je pognute glave napustila ekipa Sjene. Lider prvenstva Inter sinoć je gostovao Sampdoriji.
REZULTATI 21. KOLA: Palermo – Lacio 0:3, Torino – Udineze 2:3, Mesina – Askoli 1:2, Atalanta – Katanija 1:1, Kjevo – Empoli 0:0, Fiorentina – Livorno 2:1, Milan – Parma 1:0, Kaljari – Ređina 0:2, Roma – Sjena 1:0, juče: Sampdorija – Inter
TABELA: Inter 54(-1), Roma 43, Palermo 39, Lacio 30, Katanija 30…
U Francuskoj su ovog vikenda odigrane utakmice 22. kola, a svakako da je najviše pažnje privukao novi remi aktuelnog šampiona i lidera Šampionata Liona, kome je ovog puta bod uzeo pretposlednjeplasirani tim na tabeli Nica. Gosti su, štaviše, prvi stigli do vođstva u 30. minutu preko Konea, ali je Baroš svega devet minuta nakon toga svojim prvim golom u sezoni poravnao rezultat i to je bilo sve od golova na Žerlanu. Sa druge strane, pobedu je uknjižio drugoplasirani Lil Milivoja Vitakića, koji je bio bolji od Bordoa, dok je Marsej poražen od Bašinog Le Mana. Sošo Duška Tošića igrao je bez golova sa PSŽ, dok je Kovačevićev i Biševčev Lans juče u kasnim popodnevnim časovima snagu odmerio sa Sent Etjenom.
REZULTATI 22. KOLA: Ren – Valensijan 1:0, PSŽ – Sošo 0:0, Tuluz – Troa 1:1, Nant – Lorijan 0:2, Bordo – Lil 0:1, Sedan – Monako 0:1, Lion – Nica 1:1, Le Man – Marsej 2:0, juče: Okser – Nansi, Lans – Sent Etjen
TABELA: Lion 51, Lil 38, Marsej 36, Lans 36(-1), Sošo 35…
Osamnaesto kolo nemačke Bundeslige donelo je dosta radosti srpskim fudbalerima koji brane boje klubova koji se u njoj takmiče. Naime, Šalke Mladena Krstajića je ubedljivom pobedom nad Ajntrahtom stigao do nova tri boda koja su mu donela i čelnu poziciju na tabeli, dok je Marko Pantelić, golgeter Herte, pogotkom iz jedanaesterca u 86. minutu svom timu doneo trijumf protiv Volfsburga. Tim iz Berlina tako je stigao do pete pozicije. Strelac za svoj klub bio je i Danijel Ljuboja, ali Hamburg ipak, nije mogao više od remija sa Arminijom. Branilac titule prvaka Bajern još u petak je poražen od Dortmunda, čime je ostao na trećem mestu na tabeli.
REZULTATI 18. KOLA: Dortmund – Bajern 3:2, Herta – Volfsburg 2:1, Bohum – Majnc 0:1, Nirnberg – Štutgart 4:1, Ajntraht – Šalke 1:3, Kotbus – Borusija Mehengladbah 3:1, Arminija – Hamburg 1:1, juče: Verder – Hanover, Alem Ahen – Bajer Leverkuzen
TABELA: Šalke 39, Verder 36(-1), Bajern 33, Štutgart 32, Herta 30…
U španskom prvenstvu su u subotu odigrane svega dve utakmice 20. kola, dok su ostale na programu bile juče popodne. Real Madrid ponovo posrće, a ovoga puta od „kraljeva“ je bio bolji Viljareal. „Žuta podmornica“ je, uprkos izuzetno lošim ovosezonskim partijama, minimalnom pobedom nad Madriđanima uspela da se domogne devetog mesta na tabeli, a jedini gol na meču postigao je Garsija u 68. minutu. U drugom subotnjem primeraškom duelu Rasing Nikole Žigića stigao je do važnog remija protiv Atletika iz Madrida, a upravo je srpski napadač postigao gol za tim iz Santandera u 74. minutu. Inače, gosti su na Kalderonu zapravo prvi i postigli gol, ali je „jorgandžijama“ trebalo svega dva minuta da se saberu i stignu do izjednačenja preko Pabla.
REZULTATI 20. KOLA: Atletiko Madrid – Rasing Santander 1:1, Viljareal – Real Madrid 1:0, juče: Saragosa – Deportivo, Majorka – Rekreativo Huelva, Levante – Sevilja, Real Sosijedad – Atletik Bilbao, Hetafe – Osasuna, Taragona – Espanjol, Barselona – Selta, Betis – Valensija