Lider Premijer lige Mančester junajted i posle 30. kola ima šest bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Čelzi. „Đavoli“ su u subotu ubedljivo porazili Bolton sa 4:1, zahvaljujući Park Ji Sunu i Vejnu Runiju, koji su postigli po dva gola, ali i Kristijanu Ronaldu koji je 90 minuta „terorisao“ odbranu gostiju.

– Ronaldo ove sezone igra fantastično i pravo je zadovoljstvo gledati ga kako kombinuje sa Runijem. Verujem da će i sledeće godine ostati sa nama uprkos pričama da odlazi u Španiju – rekao je menadžer „crvenih đavola“ Aleks Ferguson.
Čelzi je bez većih problema savladao Šefild junajted sa 3:0 (Ševčenko 4, Kalu 17, Balak 58), dok je Mančester Siti na gostovanju u Midlsbrou, pobedom od 2:0, prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza. REZULTATI 30. KOLA: Mančester junajted – Bolton 4:1, Čelzi – Šefild junajted 3:0, Midlsbrou – Mančester Siti 0:2, Reding – Portsmut 0:0, Totenhem – Votford 3:1, Vigan – Fulam 0:0, Blekburn – Vest Hem 1:2, Čarlton – Njukasl 2:0, Aston Vila – Liverpul 0:0, sinoć Everton – Arsenal. TABELA: Mančester J. 75, Čelzi 69, Arsenal 55, Liverpul 54, Bolton 47 itd.
Vodeći klub Serije A milanski Inter savladao je na gostovanju Askoli sa 2:1, a dvostruki strelac za „crno-plave“ bio je švedski internacionalac Zlatan Ibrahimović u 65. i 73. minutu. Pobedu gostiju ublažio je Bonani iz penala, u poslednjim trenucima meča. Jedanaesterac je dosuđen zbog faula Valtera Samjuela nad napadačem domaćih Sašom Bjelanovićem. Iako obe ekipe neguju napadački fudbal, Fiorentina i Roma razočarale su u derbiju kola (0:0). „Vučica“ nije uspela da zabeleži pobedu iako su domaći od 33. minuta igrali bez isključenog Dajnelija. Milan je ostvario tesnu pobedu od 1:0 nad Atalantom, a čovek odluke bio je Masimo Ambrozini u 40. minutu.
Do ovog kola poslednjeplasirana Parma konačno se odvojila od samog dna pošto je na svom terenu savladala Sijenu sa 1:0, golom Gazbaronija u 19. minutu. REZULTATI 29. KOLA: Sampdorija – Palermo 1:1, Milan – Atalanta 1:0, Askoli – Inter 1:2, Kaljari – Kjevo 0:2, Katanija – Ređina 1:4, Fiorentina – Roma 0:0, Mesina – Torino 0:3, Parma – Sijena 1:0, Udineze – Livorno 4:0, sinoć Lacio – Empoli. TABELA: Inter 76, Roma 58, Palermo 47, Lacio 46, Milan 43 itd.
REZULTATI 29. KOLA: Valensijan – Lorijan 0:0, Sent Etjen – Troa 3:1, Marselj – Nica 3:0, Sedan – Bordo 1:1, Monako – Nant 2:1, Nansi – Lion 0:3, Lil – Le Man 0:2, Sošo – Tuluz 4:2, sinoć Okser – Lans, Ren – PSŽ. TABELA: Lion 65, Lans 49, Bordo 44, Lil 43, Sošo 43, Tuluz 43 itd.
Fudbaleri Rasinga napravili su veliko iznenađenje u subotu, pošto su u meču 27. kola Primere, savladali na gostovanju favorizovanu Valensiju sa 2:0. Ekipa iz Santandera povela je sa 1:0 u 20. minutu, kada je Piniljos centrirao, Nikola Žigić glavom spustio loptu do Munitisa, koji je savladao golmana Kanjizaresa. U finišu prvog poluvremena Valensija je mogla da izjednači, da su David Vilja i Migel Angulo bili precizniji. Nastavak meča protekao je u jalovoj inicijativi domaćih, ali su u 62. minutu gosti duplirali prednost preko Oriola, kome je asistirao Pedro Munitis.
REZULTATI 27. KOLA: Valensija – Rasing 0:2, Majorka – Betis 2:0, Rekreativo – Barselona 0:4, Atletik (B) – Osasuna 0:3, sinoć Deportivo – Hetafe, Espanjol – Levante, Viljareal – Sosijedad, Saragosa – Atletiko (M), Real – Himnastik, Sevilja – Selta. TABELA: Barselona 53, Sevilja 50, Valensija 47, Real 45, Saragosa 43, Atletiko 43 itd.
Golom našeg reprezentativca Mladena Krstajića u 75. minutu, lider Bundes lige Šalke savladao je sa 1:0 trećeplasirani Štutgart u derbiju 26. kola. Odlučujući trenutak dogodio se kada je Pander posle kornera zakačio loptu, prosledio je do srpskog štopera, koji je sa nekoliko metara doneo tri boda svojoj ekipi. Posle tri uzastopna meča bez poraza Bajern je poklekao na gostovanju frankfurtskom Ajntrahtu (1:0). Bavarci su tokom većeg dela utakmice bili bolja ekipa, ali nisu uspeli da materijalizuju terensku inicijativu, dok je Projc u 79. minutu savladao Olivera Kana i obezbedio pobedu svojoj ekipi. Neprijatno iznenađenje napravila je i Herta u petak. Klub srpskog centarfora Marka Pantelića izgubio je na svom terenu sa 1:0 od Energija.
REZULTATI 26. KOLA: Herta – Energi 0:1, Alemanija – Arminija 2:0, Borusija (D) – Nirnberg 0:0, Ajntraht – Bajern 1:0, Hanover – Hamburg 0:0, Šalke – Štutgart 1:0, Volfsburg – Bohum 3:1, sinoć Bajer (L) – Borusija (M), Verder – Majnc.