Prolećna serija Partizanovih pobeda je završena. Iako su sve vreme držali loptu u nogama, izborili mnogo više šansi, 22 minuta imali jednog, a poslednjih 300 sekundi čak dva igrača više, i šansu da u 89. minutu, iz penala, izvuku makar remi, crno–beli su, naočigled svojih brojnih navijača, ostali praznih ruku u duelu sa Hajdukom – 0:1 (0:0) i tako se ponovo spustili na minus devet u odnosu na vodeću Zvezdu.

Do prvog trijumfa nad, juče bezidejnim, mlakim i dekoncentrisanim, favoritom iz Humske, Kuljani su stigli iz „bunkera“. Kombinacijom dobro postavljene defanzivne taktike i opstrukcije igre, gosti su, u svom stilu, uspešno amortizovali napade domaćina, koji nije imao dovoljno precizan centaršut ni često spasonosni šut sa distance, ali ni mirnog i na preuzimanje odgovornosti spremnog pojedinca, pa ni naklonosti Fortune koja ih je obilato darivala u nekim prošlim utakmicama.

Partizan – Hajduk 0:1 (0:0)

Stadion Partizana. Gledalaca: 11.354. Glavni sudija: Goran Vićentijević (Kraljevo). Strelci: Petrović (79) Žuti kartoni: Lomić, Jovetić (Partizan), Fejsa, Pavićević, Radanović, Radivojević (Hajduk). Crveni kartoni: Pavićević, Petrović (Hajduk).

PARTIZAN: Asprogenis, Lomić, Mihailov, Rukavina, Bajić, Tomić (od 70. Maletić), Smiljanić, Lazić (od 85. Bosančić), Marinković (od 65. Odita), Jovetić, Lazetić.

HAJDUK: Đuričić, Pavićević, Antić, Radanović, Petrović, Fejsa, Radivojević (od 86. Bulatović), Bogić, Vasiljević (od 69. Živković), Dojčić, Davidov.

Posle praznog prvog poluvremena, „parni valjak“ dodao je gas u nastavku. Ređale su se (polu)prilike pred mrežom Đuričića, počelo je osipanje redova ekipe trenera Solda… Bilo je samo pitanje vremena kada će pasti pogodak. I mada su svi na stadionu očekivali loptu iza leđa Hajdukovog golmana, nju je iz mreže morao da vadi njegov kolega Astrogenis. Jovetić je pogrešio na protivničkoj polovini, Kuljani njegov poklon pretvorili u svoje najjače oružje – kontranapad, koje je posle efektnog zaobilaženja štopera crno–belih Mihajlova, šutem ispod omalenog Kipranina poentirao Aleksandar Petroivć (79). Završni udrac Đukićevim izabranicima zadao je, ipak, Anđelko Đuričić, pošto je, pročitavši nameru Milana Smiljanića, odbranio jedanaesterac u finišu meča, doneo važne bodove svom timu u borbi za plej-of, i sav gnev (ne)opravdano nezadovoljnih gledalaca preusmerio na crno–bele, koji su u svlačionicu ispraćeni zvižducima i upaljačima.
Miroslav Đukić, trener Partizana:
– Čestitam mojim igračima na borbenosti i zalaganju, dali su sve od sebe, ali danas nismo imali dovoljno sreće. Znali smo da je protivnikov najveći adut kontranapad, uspešno smo ih sprečavali najveći deo utakmice, sve do trenutka kada smo primili gol. Kako je vreme odmicalo, Hajduk je sve više dobijao na samopouzdanju, a moja ekipa bivala sve nervoznija, zbog čega nismo uspeli da iskoristimo terensku inicijativu i brojne šanse. Još 33 boda su u opticaju, nastavljamo borbu za titulu. I dalje smo na pravom putu.
Žarko Soldo, trener Hajduka:
– Danas smo napravili veliki iskorak u borbi za plej-of. Partizan je imao inicijativu, ali je brzopleto napadao, a mi smo i pored dva igrača manje, uz malo sreće i moguće zasluge našeg golmana na kraju ipak stigli do važnih bodova. Prerano su nas otpisali. Red je da se fudbal igra i u mestima van kruga beogradske „dvojke“.