Tradicionalno prijateljski odnosi Crvene zvezde i Olimpijakosa juče su poprimili dimenziju više. Beogradski i atinski crveno-beli na stadionu „Georgis Karaiskakis“ odigrali su humanitarnu utakmicu, sa koje je prihod otišao nastradalima u brojnim požarima koji su ovog leta zahvatili Grčku.

Gledaoci, njih oko 15.000, pored pružanja simbolične pomoći kupovinom ulaznica uživali su u interesantnom duelu grčkog i srpskog šampiona, iz kojeg je domaćin izašao kao pobednik – 2:1 (0:1).
Pored toga što je meč bio humanitarnog karaktera, trenerima oba tima ovaj duel poslužio je i kao pravi test za njihove izabranike. Trener Crvene zvezde Milorad Kosanović meč je počeo u očekivanom sastavu: Ranđelović, Basta, Gaj, Tutorić, Anđelković, Milovanović, Lukaš, Milijaš, Trišović, Koroman, Jestrović. Na ovoj utakmici zbog reprezentativnih obaveza strateg crveno-belih nije mogao da računa na usluge Burzanovića, Kastilja, Bronavickog i F. Đorđevića.
Sa početka meča činilo se da se igra Zvezda nije mnogo promenila u odnosu na poslednji prvenstveni duel protiv Bežanije. Olimijakos je lako ulazio u šesnaesterac crveno-belih, u više navrata bivši Zvezdin fudbaler Darko Kovačević ozbiljno je ugrozio golmana Ranđelovića, a velike probleme odbrani našeg šampiona zadavao je i Galeti svojim prodorima po desnoj strani. Zbog ovakve inicijative domaćina, očekivalo se da će se svakog trenutka zatresti mreža Crvene zvezde. Ipak, stigao je odgovor na suprotnoj strani – u 21. minutu posle dobro odložene lopte Milovanovića, precizan sa preko 20 metara bio je Milijaš.
Odmah na početku drugog poluvremena (48. minut) domaćin je golom Nunjeza iz slobodnog udarca poravnao rezultat. Ulazak Bajalice, Salasa i Betolingara učinilo je igru crveno-belih nešto opasnijom. Njima su se na terenu ubrzo priljučili Molina, V. Đorđević, Bogdanović. Izlazak Tutorića i Gaja bitno je uticao na defanzivu Crvene zvezde, što je u 81. minutu dobro iskoristio Lomava i tako postavio konačan rezultat meča.