Lajović u osmini finala turnira u Akapulku 1Foto: EPA-EFE/ROMAN PILIPEY

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se noćas u osminu finala turnira u meksičkom Akapulku, pošto je savladao američkog igrača Sebastijana Kordu sa 6:4, 4:6, 7:5.

Meč izmedju Lajovića i Korde, 46. i 40. igrača sveta trajao je dva sata i 43 minuta.

Lajović je u prvom setu poveo sa 5:1, ali u narednom gemu na protivnikov servis nije iskoristio tri set lopte.

U sledećem gemu srpski igrač je pretrpeo brejk, ali je zatim u 10. gemu uspeo da spasi tri brejk lopte i realizuje četvrtu set loptu.

Korda je u drugom setu vodio sa 2:5, da bi Lajović brejkom u devetom gemu uspeo da smanji na 4:5.

Ipak u sledećem gemu Korda je iskoristio četvrtu set i brejk loptu i došao je do izjednačenja u meču.

Američki igrač je prednost od 2:5 imao i u odlučujućem setu, ali je srpski teniser zatim osvojio pet uzastopnih gemova za plasman medju 16 najboljih.

Lajović će u narednoj fazi igrati protiv boljeg iz meča u kojem igraju šesti teniser sveta Italijan Mateo Beretini i Amerikanac Tomi Pol.