Rus Vladimir Đačin osvojio je zlatnu medalju u plivačkom maratonu na 10 kilometara, na 12. svetskom prvenstvu koje se održava u Melburnu.
U neizvesnoj završnici Đačin je za šest stotih delova sekunde nadmašio Nemca Tomasa Lurca koji je zauzeo drugo mesto. Bronzanu medalju osvojio je Jevgenij Dratcev iz Rusije koji je za pobednikom zaostao skoro 15 sekundi.

Rezultati trke na 10 km: 1.Đačin (Rusija) – 1:55:32,52, 2.Lurc (Nemačka) – 1:55:32,58, 3. Dratcev (Rusija) – 1:55:47,31, 4.Zanati (Egipat) – 1:55:47,83, 5.Rikeman (Belgija) – 1:55:50,40, 6.Van der Vejden (Holandija) – 1:55:51,91…
Kineskinja Vang KSIN osvojila je titulu svetske šampionke u skokovima u vodu s tornja visine 10 metara. Ksin je osvojila ukupno 432,85 bodova, srebro je pripalo njenoj zemljakinji Čen Roulin sa 410,30, a bronza Nemici Kristin Steuer sa 386,85 bodova.
REZULTATI: 1.Vang Ksin (Kin) 432,85, 2.Čen Ruolin (Kin) 410,30, 3.Kristin Steuer (Nem) 386,85, 4.Laura Vilkinson (SAD) 361.80, 5.Emili Hejmans (Kan) 346,05, 6.Kler Febvej (Fra) 324,95…