Novak Đoković poražen je u prvom kolu turnira u Marseju, koji se igra za nagradni fond od 510.000 evra, od Rusa Mihaila Južnog 4:6, 6:4, 6:7. Južnji je napravio više prilika za brejk (9-3), zabeležio veći broj as udaraca (11-5) i nije se predavao nijednog trenutka, iako se sredinom odlučujućeg seta činilo da je propustio svoju šansu za trijumf.

Novak Đoković poražen je u prvom kolu turnira u Marseju, koji se igra za nagradni fond od 510.000 evra, od Rusa Mihaila Južnog 4:6, 6:4, 6:7. Južnji je napravio više prilika za brejk (9-3), zabeležio veći broj as udaraca (11-5) i nije se predavao nijednog trenutka, iako se sredinom odlučujućeg seta činilo da je propustio svoju šansu za trijumf. Najbolji teniser Srbije je imao puno problema sa servisom, tako da je Južnji lako došao do prednosti od 2:0 u drugom setu. Đoković se vratio u meč, potom u trećem imao velikih 4:1, ali potom je posustao i dozvolio 22. igraču sveta da izjednači (4:4) a posle odlično odigranog taj-brejka i da slavi.