SP: Remi Srbije i Nemačke 1Foto: Rukometni savez Srbije

U trećem kolu G grupe na Svetskom prvenstvu za žene koje se održava u Nemačkoj, reprezentacije Srbije i Nemačke podelili su bodove odigravši nerešeno, 22:22.

Bolje su startovale domaće igračice i serijom 5:1 najavile da će biti izrazito težak rival, ali onda su izabranice Ljubomira Obradovića pojačale ritam u odbrani, dok ih je u napadu, sa čak pet postignutih golova, predvodila fenomenalna Katarina Krpež-Šlezak, pa su na poluvreme otišle sa „plus 2“, 11:9, dozvolivši Nemicama da postignu samo četiri gola za više od dvadeset minuta igre u prvom delu utakmice.

Ubrzo po početku drugog poluvremena na semaforu je stajalo 11:11, ali je Slađana Pop-Lazić vratila prednost na stranu reprezentacije Srbije i ona je bila prisutna sve do samog kraja utakmice, kada usled nerealizovanih napada sa igračicom i dve igračice više, Nemice prvo „tope“ zaostatak, a onda i u potpunosti preokreću rezultat, no sjajna Dragana Cvijić pogađa četiri sekunde pre kraja za konačnih 22:22 i novu šansu da eventualnom pobedom u sutrašnjem meču nad Holandijom reprezentativke Srbije obezbede prvo mesto u grupi i potecijalno lakšeg protivnika u nokaut fazi takmičenja.