Najbolja srpska teniserka Jelena Janković ponovila je juče sjajan rezultat sa prošlogodišnjeg US opena – posle nešto više od sat vremena igre na centralnom terenu u Rimu savladala je Elenu Dementievu, prepustivši joj svega tri gema (6:2, 6:1) i plasirala se u peto polufinale ove sezone.

Peta teniserka sveta je nakon nešto lošijeg starta i brejka Šniderove (1:2) uspela da se vrati i sa pet vezanih gemova napravi potpuni preokret (6:2) posle 35 minuta igre. Jankovićeva je na turniru koji se igra za nagradni fond od 1,3 miliona dolara postavljena za trećeg nosioca, a razlika u trenutnoj formi između nje i desete „kosturašice“ u Rimu bila je više nego očigledna.

Poraz Đokovića u Hamburgu

Tačno 160 minuta bilo je potrebno Karlosu Moji da pobedi Novaka Đokovića u četvrtfinalu turnira u Rimu 7:6(4), 4:6, 7:5. Najbolji srpski teniser je uspeo da spasi dve meč lopte, ali ne i da preokrene rezultat u odlučujućem setu.

Posle prilično ravnopravne borbe u prvom setu šesti teniser sveta je posustao tek u taj-brejku, ali je potom iskoristio prvu priliku u drugom da izjednači rezultat. U trećem setu 11 godina stariji Španac je najpre poveo 3:0, potom imao prednost od 5:2, a uprkos tome što je osvojio tri naredna gema nakon toga Đoković nije uspeo da se izbori za polufinalni duel sa Rodžerom Federerom. Đokoviću je ovo drugi uzastopni poraz u četvrtfinalima. Prošle nedelje u Rimu od njega je ubedljivo bolji bio Rafael Nadal.

Protivnica Jankovićevoj za plasman u treće finale u 2007. biće Švajcarkinja Peti Šnider, trenutno 17. teniserka sveta, koja je u četvrtfinalu posle velike borbe savladala Serenu Vilijams 6:3, 2:6, 7:6(5).
Sa Šniderovom Jelena Janković je dosad igrala dva puta a obe su uspele da pobede po jednom. U poslednjem međusobnom meču pre tri godine u Lincu Jankovićeva je kao tada 33. teniserka sveta slavila 6:2, 6:2.