Više od dva sata igre bilo je potrebno Novaku Đokoviću da savlada Robina Soderlinga 3:6, 6:4, 6:3 i plasira se u treće kolo Mastersa u Rimu.
Peti teniser sveta je izgubio prvi set, a potom u drugom nakon silovitog starta i brzog vođstva od 4:1 dopustio Šveđaninu da mu se približi 4:3.

Peti teniser sveta je izgubio prvi set, a potom u drugom nakon silovitog starta i brzog vođstva od 4:1 dopustio Šveđaninu da mu se približi 4:3. Đoković je ipak uspeo da izjednači rezultat i da na kraju u odlučujućem setu slavi u drugom kolu na turniru koji se u glavnom gradu Italije igra za nagradni fond od dva miliona dolara.
Sličan preokret u drugom kolu napravio je i Đokovićev naredni protivnik Markos Bagdatis. Trenutno 18. teniser sveta i finalista prošlogodišnjeg Australian opena je najpre izgubio set, a potom tek u taj-brejku izjednačio rezultat i na kraju pobedio Čeha Radeka Stepaneka 3:6, 7:6, 6:2. Srpski teniser se sa dve godine starijim Kipraninom nikada ranije nije sastajao. Novak Đoković je pre nedelju dana u Estorilu osvojio i treću titulu ove sezone.