Zrenjaninski veslači završili ligu na trećem mestu 1privatna arhiva

U 5. kolu Omladinske lige Srbije u veslanju, koje je održano na zrenjaninskom jezeru Peskara, takmičari Begeja 1883 osvojili su šest medalja.

Zlatne medalje osvojili su Nataša Kojčić i Nađa Kikinđanin u disciplini dubl skul za pionire, Miloš Lavirac i Ognjen Kostinu u dubl skulu za kadete i Miloš Lavirac i Ognjen Kostin, u disciplini dvojac za kadete.

Srebrnu medalju osvojio je Miloš Lavirac u skifu za kadete.

Bronzane medalje osvojili su Vukašin Lužajić u disciplini skif za pionire i Ognjen Kostin u skifu za kadete.

U B finalu veslali su Elena Trubajić i Iva Kostin u disciplini dubl skul za pionire, Dušan Đukić i Uroš Mihajlov u skifu za pionire i Luka Vukić i Nenad Markov u dubli skulu za pionire.

Uspešan nastup imao je i Jovan Đukić u skifu za pionire.

Ovo je bilo poslednje kolo Omladinske lige Srbije a u ukupnom plasmanu, u konkurenciji 20 klubova i sportsko veslačkih udruženja, zrenjaninski klub Begej 1883 osvojio je treće mesto.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.