Zvezda iz dva penala u finišu utakmice do pobede protiv Inđije 1Foto: Beta/Branislav Božić

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras posle preokreta na svom stadionu Inđiju sa 2:1 u osmom kolu Super lige Srbije.

Crveno-beli su do trijumfa došli u samom finišu utakmice kada su stigli do preokreta iz dva jedanaesterca, od kojih je prvi bio sporan.

Fudbaler Indjije, Miloš Vidić oborio je Aleksu Vukanovića na ivici šesnaesterca, a sudija Igor Stojilković pokazao je na belu tačku u 88. minutu, iako je na usporenom snimku delovalo je da prekršaj načinjen van kaznenog prostora.

Siguran izvodjač penala bio je Milan Pavkov.

Samo dva minuta kasnije golman Miloje Preković loše je reaogovao posle jedne dubinske lopte Kanjasa. U želji da odugovlači, glavom je odigrao do brzonogog Matea Garsije, a potom ga i oborio. Na kraju Pavkov je ponovo bio precizan za 2:1.

Prethodno, Indjija je bila kvalitetan rival, a do prednosti stigli su u 35. minutu sjajnim šutom sa oko 25 metara.

Zvezda je zadržala maksimalan učinak iz šest utakmica i sada je druga na tabeli, dok je Inđija 11. sa sedam.