Zvezda sa 1:1 ide na revanš Šerifu 1Foto: Peđa Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde i Moldavskog Šerifa odigrali su nerešeno 1:1 (1:1) u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pred oko 25.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“ gosti su poveli golom Kastanjede u 33.minutu, a izjednačujući pogodak postigao je Dioni u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Revanš utakmica igra se za sedam dana u Tiraspolju.

Odlučujuću ulogu odigrao je Gelor Kanga, koji je najpre skrivio faul posle kojeg su Moldavci poveli, a zatim, polovinom drugog poluvremena dobio drugi žuti karton, pa je Zvezda poslednjih pola sata imala igrača manje.

Veći deo prvog poluvremena svakako nije protekao onako kako je zamislio trener Crvene zvezde Dejan Stanković.

Gosti su od početka preuzeli ulogu koju je trebalo da imaju crveno-beli, imali su loptu u svom posedu i dominaciju na sredini terena.

Vezni red moldavskog šampiona nadigrao je svoje rivale i preciznim dodavanjima upošljavao jednog od trojice veoma brzih napadača, koji su lako stizali nadomak kaznenog prostora rivala.

S druge strane, Zvezdaje mnogo teže dolazila do prilika.

Katai je povremeno uspevao da poveže rastrzanu igru svog tima i zahvaljujući njemu, Ivaniću i Rodiću, koji su često probijali po levoj strani, domaći su stvorili nekoliko polušansi.

Levi spoljni crveno-belih je u nekoliko navrata uputio opasne centaršuteve u kazneni prostor, što je izazivalo pometnju u poslednjoj liniji gostiju ali su nekako uspevali da spreče napadače Zvezde da opasnije ugroze gol.

Šerif je došao u vođstvo posle jednog od serije preslikanih napada. Posle brze akcije, lopta je stigla do ivice šesnaesterca, Kanga je napravio faul, a slobodan udarac izveo je Kastanjeda.

Lopta je u živom zidu zakačila jednog igrača, promenila smer i prevarila Borjana.

Tek tada je Zvezda krenula agresivnije ka golu protivnika, koristeći činjenicu da su se gosti povukli.

Crveno-beli su u talasima napadali, a Kanga, Rodić i Katai šutevima sa distance bili blizu izjednačenja.

Bilo je očigledno da je odbrani Moldavaca pala koncentracija i u poslednjim trenucima Zvezda je to iskoristila.

Posle centaršuta sa desne strane pogrešio je golman Atanasijadis, lopta se odbila do Dionija, a Francuz je lako ubacio u mrežu.

Srpski šampion je u nastavku zaigrao mnogo agresivnije i od starta nagovestio kako će se odvijati meč.

Crveno-beli su preuzeli sredinu terena, potpuno potisnuli rivala i napadali u talasima.

Iako nisu stvarali šanse bilo je samo pitanje vremena kada će se ovakva igra isplatiti.

U 58. minutu Kanga je zbog povlačenja sa leđa dobio drugi žuti karton, ali se u prvi mah činilo da to nije izmenilo sliku na terenu,

Naprotiv, od tog trenutka Zvezda je zaigrala još otvorenije i bez kalkulacija.

Ipak, nedostajale su prave prilike da bi terensku inicijativu pretvorili i u vođstvo.

Sve do dvadesetak minuta pre kraja igrači Dejana Stankobića potpuno su kontrolisali situaciju na terenu, a tada su oba trenera serijom izmena poremetili ritam utakmice.

Fudbalere Zvezde je počeo da stiže i umor jer su imali fudbalera manje na ternu i bilo je očigledno da su gosti uspeli da prebrode kritični period.

Do kraja su nastojali da igru pomere što dalje od svog šesanaesterca i da, zadovoljni rezultatom, tako dočekaju kraj.

Fudbaleri srpskog šampiona ušli su u duel sa Šerifom kao veliki favoriti, naročito nakon partije koju su prikazali protiv Kairata u revanšu drugog kola na svom stadionu. I

pak, ispostavilo se da je tim iz Moldavije mnogo jači rival nego što su to bili Kazahstanci i da će crveno-belima za plasman u plej-og biti potrebna mnogo bolja partija od ove koju su prikazali večeras.