Gol Vlahovića u porazu Fjorentine od Empolija 1Foto: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Empolija pobedili su danas na svom terenu Fjorentinu sa 2:1, u utakmici 14. kola italijanske Serije A.

Dušan Vlahović je u 57. minutu doveo Fjorentinu u vođstvo svojim 11. golom u sezoni, čime je izbio na čelo liste strelaca. Pored toga, srpski reprezentativac je postao i prvi igrač Fjorentine koji je u jednoj kalendarskoj godini postigao 28 golova.

Međutim, domaći tim u finišu meča uspeo da preokrene rezultat i osvoji sva tri boda. Prvo je Filipo Bandineli u 87. minutu izjednačio na 1:1, da bi dva minuta kasnije pobedu Empoliju doneo Andrea Pinamonti.

Fjorentina je doživela sedmi poraz u sezoni i trenutno je osma na tabeli sa 21 bodom, dok je Empoli deseti sa dva boda manje.

Pobedu na domaćem terenu upisala je i Sampdorija koja je sa 3:1 bila bolja od Verone.

Verona je posle prvog poluvremena vodila sa 1:0 pogotkom Adrijana Tameza u 37. minutu, ali je na samom početku nastavka, u 51. minutu, Antonio Kandreva poravnao rezultat.

Pobedu Sampdoriji doneli su Bartoš Berešinjski u 77. i Nikola Muru u 90. minutu.

Verona je deveta na tabeli italijanskog šampionata sa 19 bodova, dok je Sampdorija 15. sa isto toliko osvojenih bodova.