Tanja Jordović podnela ostavku 1

Zamenica direktora programa RT Vojvodine Tanja Jordović podnela je pisanu ostavku na to mesto, a na njenu potvrdu čekaće se do novog sastanka Upravnog odbora u ponedeljak. Ona nije želela da komentariše razloge zbog kojih se odlučila na taj korak.

Istovremeno, kako je Danas ranije najavio, miran skup u znak podrške Radio-televiziji Vojvodine biće održan u ponedeljak, 23. maja, u 19 časova na platou ispred „Studija M“.

– Želimo sa stanemo u odbranu programa javnog servisa Vojvodine koji je vlasništvo svih nas i u odbranu urednika i voditelja Informativnog programa koji su smenjeni preko noći bez ikakvog obrazloženja. Obaveštavamo vas i da je u rad puštena FB stranica „Podrži RTV“, stranica svih građana koji žele da podrže zaposlene Radio-televizije Vojvodine u očuvanju ugleda, kvaliteta i nezavisnosti RTV-a – navodi se u saopštenju koje nam je dostavljeno.

Povodom smena na RTV, oglasio se i Sindikat „Nezavisnost“ Javne medijske ustanove RTV koji smatra da je način na koji su smenjeni urednici i voditelji neprimeren i nekolegijalan i može da naruši ugled kompletne medijske kuće.

– Smatramo da su te funkcije u većini slučajeva dodeljeni pojedincima koji su na određeni način privrženi, pa samim tim i privilegovani od strane trenutnih vršilaca dužnosti. A pitanje je da li će se oni uopšte snaći u svojim novim ulogama? Smenjeni su uspešni i uigrani timovi, a napravljeni potpuno novi za koje će se tek pokazati da li su funkcionalni – navode iz Sindikata „Nezavisnost“.

U intervjuu za Istinomer smenjeni direktor programa RTV-a Slobodan Arežina rekao je da su pokrajinski javni servis po staljinističkom modelu „ukrali“ političari i ljudi koji imaju uticaj na tu televiziju.

– Više puta smo pozivali premijera Vučića sa molbom da bude gost RTV-a, ali za četiri godine to se nikad nije desilo. Novo rukovodstvo će ga sigurno dovesti, ali intervju neće voditi novinar koji će postaviti pitanja koja interesuju javnost, već pitanja na koja će premijer želeti da odgovori – kazao je Arežina.

Potpredsednik izvršnog odbora SNS Damir Zobenica smatra da nema problema u smenama na RTV i da o toj temi nema šta da se kaže više od onoga što je rekao premijer Vučić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari