Dva lica crveno-belih 1

Bez tečnosti u napadu, dekoncentrisano, sa dosta izgubljenih lopti, i sa rivalima koji su se “šetali” do koša crveno-belih, Crvena zvezda na gostovanju Panatinaikosu sve do drugog poluvremena nije ličila na tim koji je u prethodne dve evroligaške utakmice pobedio prvo Galatasaraj pa potom Barselonu.

Ekipa Dejana Radonjića pokazala je mnogo bolje lice u drugom delu utakmice, pogotovu početkom poslednje četvrtine, ali to nije bilo dovoljno da se stigne prednost od 20 poena. Debitant u timu Nejt Volters počeo je meč bledo kao i većina ostalih saigrača, da bi se posle pogođene trojke sa velike udaljenosti uz zvuk sirene “oslobodio” i pomogao svojoj ekipi u poslednjoj deonici da se približi PAO-u.

Panatinaikos je prvi došao do vođstva koje je do kraja prve četvrtine samo nastavio da uvećava. Vezane trojke Gudurića i Jovića tri minuta pre kraja nisu bile dovoljne da vrate Zvezdu u egal pošto su rivali imali odgovor preko Gistovih poena. U narednoj četvrtini još lošija igra tima iz Beograda – PAO pravi seriju od 11-0, ni tajm-out Dejana Radonjića, ni promene igrača nisu urodile plodom. Burusis je precizan sa distance, Kalates bez većih problema nalazi put do koša i prednost za goste raste iz minuta iz minut dok na drugoj strani Zvezdini šutevi nikako ne ulaze. U ovom periodu igre jedino su poentirali Kuzmić, koji je sakupio devet poena, i Luka Mitrović. Na pauzu PAO je otišao sa 16 poena prednosti.

Početkom drugog dela utakmice Zvezda je zaigrala malo bolje, ali ne i dovoljno dobro da umanji prednost domaćeg tima u kome su Kalates, Gist, Burusis nastavili gde su stali pre pauze. Poslednju deonicu Crvena zvezda otvorila je serijom od 12:2 – debitant u timu Nejt Volters zajedno sa DŽenkinsom počeo je seriju, a Bjelica sa dve vezane trojke nastavio. Pet minuta pre kraja prednost gostiju se prepolovila na “samo” deset poena, međutim u odlučujućim trenucima PAO beleži skokove u napadu a Gist i Feldain prekidaju seriju i konačno prelamaju utakmicu koja se završila rezultatom 70:59.

U timu Zvezde najefikasniji je bio Ognjen Kuzmić sa dabl-dabl učinkom (15 poena, 7/9 iz igre, i isto toliko skokova), a pratio ga je

Milko Bjelica sa 12 koševa, dok su po osam postigli Čarls DŽenkins i Nejt Volters. Panatinaikos su dopobede vodili Gist sa 17 poena i po tri skoka i ukradene lopte, kao i Kalates koji je upisao 16 koševa, šest skokova i pet asistencija.

Zvezda u sledećem kolu dočekuje Baskoniju za sedam dana, dok PAO gostuje Anadolu Efesu.

Radonjić: Loše smo igrali na početku

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić objektivno je sagledao igru svog tima rekavši da su crveno-beli loše odigrali prvo poluvreme. „Igrali smo vrlo loše na početku utakmice, i u odbrani i u napadu. Dozvolili smo im lake poene, izgubili dosta lopti. Takvo je bilo celo prvo poluvreme. Posle toga, u drugom smo zaigrali bolje u odbrani, malo bolje u napadu, ali to je bilo sve od nas ove večeri“, rekao je Radonjić. O debitantu Voltersu Radonjić nije hteo puno da priča. „Volters je igrao posle svega dva treninga, videćemo, želimo da budemo konkurentni svim timovima u Evroligi. Pre dva dana smo igrali loše uz dosta energije protiv Barselone, a večeras nismo imali koncentracije u prvom poluvremenu.“