Liverpul u 93. minutu ostao bez pobede 1Foto: EPA/ PETER POWELL

Fudbaleri Liverpula remizirali su sa Votfordom 3:3 u prvom kolu Premijer lige i na taj način najbolje najavili ono što će njihove navijače očekivati ove sezone, budući da su bili bolji rival tokom čitavog meča, a da su treći gol primili u 93. minutu susreta.

Poveli su domaći preko Okake već u osmom minutu posle kornera, kada su ga potpuno neverovatno Matip i Lovren ostavili samog na petercu, da bi izjednačenje doneo Sadio Mane u 29. minutu nakon jednog dobrog duplog pasa sa Emreom Čanom kada je iskosa ostao sam isped Eurelia Gomeša, pa mu nije bilo teško da loptu pošalje u dalji ugao za veliku radost Jirgena Klopa.

Ali samo nakon tri minuta Votford stiže do novog vođstva, nakon jedne ubačene lopte sa boka nisu se najbolje snašli odbrambeni igrači gostujućeg tima, a čitavu pometnju najbolje je iskoristio Dokure za 2:1.

U drugom poluvremenu Liverpul je gradio igru i bio bolji rival kao i u prvom, a nakon jednog ekstra pasa u prazan prostor za Muhameda Salaha, Eurelio Gomeš ga rusi u svom šesnaestrecu, a najstrožu kaznu uspešno realizuje Roberto Firmino čime pola sata pre kraja jasno stavlja domaćinu do znanja da je slavni tim došao po tri boda.

I nakon samo dva minuta, tim iz Liverpula pravi totalni preokret, dugu loptu Dejana Lovrena primiruje Firmino  i lobuje Gomeša koji je istrčao u prazno, a loptu zakucava u mrežu Salah i počinje veliko slavlje na delu tribina gde se nalaze pristalice Liverpula.

Imali su „crveni“ još dve šanse za potvrdu trijumfa, i to obe nakon kornera, ali je udarac Matipa zaustavila prečka, a pokušaj Lovrena Gomeš, pa se ipak ušlo u neizvesnu završnicu u kojoj je domaći tim imao više sreće, te je preko Britosa u 93. minutu iz kornera ipak došao do velikog boda.

Tako Liverpul ostaje da prati zla sreća da protiv „malih“ timova redovno ispušta bodove, što će ih ove sezone posebno koštati budući da čak sedam timova potpuno ravnopravno figurira za jednu od prve četiri pozicije koje naredne sezone omogućavaju učešće u Ligi šampiona.