Grifin jači od Bogdanovića 1Foto:EPA-EFE ERIK S

Uprkos vođstvu od 18 poena i to početkom treće deonice, Sakramento je u samoj završnici meča sa Klipersima doživeo čak 14. ovosezonski poraz na 19 odigranih mečeva (97:95).

Pobedu, ukupno sedmu ove sezone, uz 11 poraza, Klipersima je obezbedio Blejk Grifin u finišu meča. On je 3,7 sekundi pre kraja meča postigao koš za pobedu svog tima. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović za Sakramento je odigrao 23 minuta i upisao 10 poena (šut iz igre 4/8, šut za tri 1/2, sa penala 1/1), imao asistenciju, skok i blokadu, dve ukradene i pet izgubljenih lopti. Najbolji u ekipi Kingsa, koji sada imaju skor 5-14, bio je Badi Hild sa 27 poena, dok je goste iz Los Anđelesa, koji i dalje nastupaju bez povređenog Miloša Teodosića, predvodio Grifin, heroj meča, sa 33 poena, četiri skoka i pet asistencija.

Aktuelni šampion Golden Stejt slavio je na svom parketu posle „minus 14“ protiv NJu Orleansa – 110:95. U odsustvu Kevina Durenta najefikasniji su bili Stef Kari sa 27 poena i šest asistencija i Klej Tompson, koji je upisao 24 pogotka. Stef Kari odigrao je dva potpuno različita poluvremena; plej domaćeg tima je zabeležio čak 16 promašaja iz igre. Štaviše, od prvih deset šuteva nije pogodio nijedan, što mu je najgori učinak u karijeri, međutim, kad je upalio mašinu nije mogao da se zaustavi. Na kraju je brojao do 27 poena (samo tri trojke iz 13 pokušaja), četiri skoka i šest asistencija. Slično kao Klipersi i Voriorsi, i Hjuston je nadoknadio zaostatak od 22 poena na utakmici protiv NJujorka i upisao trijumf rezultatom 117:102. Roketse je predvodio DŽejms Harden sa 37 pogodaka, 10 asistencija, dva skoka i tri ukradene lopte. Niksi su bili oslabljeni neigranjem najboljeg igrača Kristapsa Porzingisa. Minus devet poena na poluvremenu nadomestio je i Boston protiv Indijane (108:98) na krilima Kajrija Irvinga sa 25 poena.

Teo se video sa Bogdanom

Meč između Kingsa i Klipersa bio je dobra prilika da se dvojica prijatelja vide i porazgovaraju u Sakramentu. Bogdan Bogdanović ugostio je Miloša Teodosića, koji se nalazi u fazi oporavka od povrede stopala. Teo je van terena od 22. oktobra i meča sa Finiksom, ali sudeći po fotografijama sa treninga, i video-snimku koji je načinio njegov reprezentativni kolega Bogdanović, oporavak teče po planu. Još uvek nije poznato kada će na parket, ali je pošao sa ekipom na gostovanje u Sakramento gde se družio sa srpskim bekom.