Srbija, Kanada, Nikola Jović

Reuters/LISA MARIE DAVID

Pre tačno 21 godine, reprezentacija tadašnje SR Jugoslavije, zajednice Srbije i Crne Gore, osvojila je u američkom Indijanapolisu titulu svetskog prvaka, a tim je sa klupe predvodio Svetislav Pešić.

Dve decenije kasnije, Srbija se bori za ulazak u finale Mundobasketa u Aziji protiv Kanade i vodi na poluvremenu 52:39.

Srbija je odlično odigrala prvu četvrtinu, posebno u drugom delu kada je stegla odbranu, a Bogdan Bogdanović i energični Aleksa Avramović nosili su ekipu.

Avramović je iznudio dva faula Kanađana u napadu, ukrao loptu, imao sjajan solo prodor, „od obale do obale“, kako kažu Amerikanci, za vođstvo od 23:15.

Bek Partizana nastavio je da izluđuje Kanađane igrom u odbrani u drugoj četvrtini, a Bogdanović je početkom te deonice trojkom doneo prednost Srbiji od 33:23.

Nakon serije Kanađana, usledila su tri sjajna vezana poteza centra Srbije Nikole Milutinovića, vrativši prednost na +10 poena (47:37).

Posle tehničke greške dosuđene selektoru Kanade, Vanja Marinković i Avramović su bili precizni sa penala, a Srbija je imala maksimalnih +15 (52:37).

Bogdanović je postigao 15 poena, Milutinov 11, a Ognjen Dobrić 10.

Srbija, Kanada, Bogdan Bogdanović

Reuters/ELOISA LOPEZ
Srbija, Kanada, Nikola Milutinov

ROLEX DELA PENA/EPA-EFE/REX/Shutterstock
Srbija, Kanada, Nikola Milutinov

Reuters/ELOISA LOPEZ

U drugom polufinalu igraju Sjedinjene Američke Države i Nemačka.

Srbija i Nemačka, kao najbolje plasirane evropske ekipe na ovom turniru, obezbedile su plasman na Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

Srbija, Kanada, Nikola Milutinov

FRANCIS R MALASIG/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Put Srbije na Mundobasketu


Pratite nas na Fejsbuku,Tviteru i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na [email protected]

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari