foto Medija centarMiodrag Kapor iz Udruženja Monitor odgovornosti reagovao je na teskst objavljen u Danasu „Novo pismo jednog profesora studentima: Četiri ordena SPC oko Nepomenikovog vrata“.
Kapor ističe da su u navedenom tekstu iznete su tvrdnje koje se odnose na njega, a koje su netačne, tendenciozne i predstavljene bez mogućnosti da na njih prethodno odgovori.
Posebno osporava sledeće navode:
„Znam da se mnogi od vas plaše ako javno deklarišete da hoćete evropski put Srbije da ćete izgubiti podršku dela građana. Dok vi ćutite, vlast gura Miodraga Kapora koji se pojavljuje u režimskim medijima i na protestima sa zastavama EU i Albanije ismevajući tako evropski put Srbije. Daleko su zastave EU na protestima. Vi najpre treba da usaglasite svoje dominantno evropske vrednosti sa građanima i da im objasnite zašto smatrate da su evrointegracije jedini ispravni put Srbije jer – da ponovimo – „Znanje je moć““.
– Objavili ste nepotpisan tekst u kojem se šire netačne tvrdnje o meni, bez prava na odgovor i bez elementarne profesionalne odgovornosti autora. Tvrdnja da se „pojavljujem u režimskim medijima i na protestima sa zastavama EU i Albanije ismevajući evropski put Srbije“ predstavlja grubu manipulaciju. Evropski put Srbije ne brani se ćutanjem, već jasnim stavom i objašnjenjem građanima zašto su evropske integracije racionalan, a ne deklarativan izbor. „Znanje je moć“ nije ironija – već osnov političke zrelosti“, naveo je Kapor.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


