I
Vaša Ekselencijo! Ili smem dozvoliti sebi da Vam se obratim sa: Dragi Saša. Najviše bih volela da Vam napišem: Daragoj Sašenjka. Molim se Presvetloj Trojeručici da do iduće godine u isto vreme steknem i tu privilegiju.
Pišem Vam iz kazamata u koji je pretvoren moj skromni dom, nekad topli porodični kutak za koji me vežu predivne uspomene. Ah, gde su sada oni nezaboravni dani bračne sreće u društvu voljenog div-junaka i njegovih probranih prijatelja…
Oprostite, Ekselencijo, što Vam oduzimam dragoceno vreme svojim sentimentalnim putovanjem u bolju prošlost – srce ne zna za etikeciju. A želela sam samo da Vam, i na ovaj način, još jednom zahvalim za čast koju ste mi učinili pozivajući me u goste. Taj više no srdačni susret sa Vama i svim Vašim uvaženim uzvanicima još greje moju dušu u ovim turobnim danima zatočeništva. Taj susret i Dostojevski. Ne, ne Zločin i kazna – Zli dusi su uvek kraj mog uplakanog uzglavlja.
A dane provodim jednolično. Teretana, bazen, sauna, masaža, manikir, pedikir, botoks, šminka… Onda kadence. Koloratura. Visoko C. I tako iz dana u dan. Da mi nije Dostojevskog ne znam kako bih izdržala ovu robiju. Dostojevskog i zemljaka, odanih prijatelja. Među prijatelje ubrajam i Vas, Ekselencijo. Iz tog razloga dopuštam sebi da Vas pozovem da me posetite u mom skromnom zatvoru i tako uzvratim za divno gostoprimstvo koje ste ukazalu meni i mojima. Molim Vas da primite izraze mog osobitog poštovanja. Vaša Kaljinka.
II
Druzja! Braćo! Ekselencijo! Evo uzeh da vam napišem ovo nekoliko reči i da se zahvalim što ste me pozvali na proslavu. Ja ljublju slavlja i uopšte gungulu. Još se kojekude priča o mojim aktivnostima, i kao vojvode i kao branitelja Istine i Pravde. Još me pominju u beogradskoj kafani Šumatovac gde sam jedno vreme radio kao garderober, a u stvari bio na tajnom zadatku. Neki globalistički zlobnici me zovu Siniša Ofinger, ali ja i ne hajem na to, meni su najvažniji Sloboda, Istina, Pravda i tako to.
Proslava vam je bila super mada ja više volim jagnjetinu. I društvo je bilo super, sit sam se izrazgovarao sa istomišljenicima. Pali su i neki dogovori. Uvek sam govorio da mi treba češće da se viđamo. Nadam se da ćemo se u zdravlju i veselju naći i dogodine u isto vreme. Ekselencijo, pozdravite sve naše a Vas pozdravlja Sinišenjka.
III
Uvažena Ekselencijo, dopustite mi da, kao Predsednik sve Srbije, izrazim neizmerno zadovoljstvo što mi je pripala ta prijatna dužnost i osobita čast da se nađem među probranim gostima na prijemu povodom Vaše proslave. U prijatnoj atmosferi Vašeg doma, razmena mišljenja sa takvim uglednicima, Vašim gostima, predstavljala je dragoceno iskustvo i proaktivan podsticaj sveukupnim naporima da se što delotvornije privedu kraju poslovi koji nam utiru put ka evroatlanskim integracijama.
Dozvolite mi, Vaša Ekselencijo, da još jednom podvučem značaj ovakvih susreta jer na njima se uspostavljaju preko potrebni kontakti sa ličnostima od stava i integriteta, sa eruditama koji imaju šta da ponude na sve većem tržištu svežih ideja. To važi za sve one dobronamerne intelektualce koje ste okupili u svom toplom domu i sa kojima sam imao prilike da razmenim gorenavedena mišljenja.
Uz nadu da ćemo se sresti i iduće godine u isto vreme, još jednom Vas molim da primite izraze moje zahvalnosti i najiskrenije želje za dug boravak među nama. Predsednik sve Srbije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

