Foto: United Artists/All Film Archive / Mary Evans Picture Library / ProfimediaLorens Fišbern prisetio se trenutka sa snimanja filma Apokalipsa danas, kada je razočarao reditelja Frensisa Forda Kopolu.
U novom dokumentarcu Number One on the Call Sheet: Black Leading Men in Hollywood, Lorens Fišbern je rekao da je njegov nedostatak „seksualnog iskustva“ uticao na jednu scenu iz filma.
„Ima scena u Apokalipsi danas koja je isečena iz filma, a koja je dodata u kasniju verziju. Imao sam 14 ili 15 godina i pokušavao da snimim scenu u kojoj pričam o seksu, a nisam imao nikakvo iskustvo. Apsolutno nikakvo.“
Fišbern je objasnio kako Kopola nije znao kako da ga prikaže kao iskusnijeg nego što jeste i kako ga je terao da scenu snima iznova i iznova.
„Imao sam jedno 40 pokušaja i bilo je stvarno loše, mogao sam da vidim da je razočaran. Ja sam zato bio vrlo tužan i potišten.“
Iako je bio tužan zbog tog iskustva, Lorens Fišbern kaže da je kolega iz filma Martin Šin sa njim podelio reči koje su mu „spasile život“.
„Čuo sam Martina kako mi šapuće u uvo ‘Da li ti je iko rekao da si vrlo dobar glumac?’ i ja sam rekao ‘Ne’, a on je dodao ‘Ti si vrlo dobar glumac'“.
Film Apokalipsa danas osvojio je dva Oskara, a uprkos tom iskustvu, Lorens Fišburn nastavio je da ima dobar odnos sa Frensisom Fordom Kopolom.
Oni su kasnije sarađivali i na filmovima Ulična škola, Koton klab, Kameni vrtovi i Megalopolis.
Izvor: Hollywood Reporter
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


