Tekst Džona Ozborna „Osvrni se u gnevu“ u petak je doživeo premijeru i u vranjskom pozorištu „Bora Stanković“ u režiji studenta FDU Ivana Vukovića.

Ujedno to je bila i diplomska predstava glumca Marka Petričevića (na fotografiji u sredini), studenta Fakulteta umetnosti sa sedištem u Kosovskoj Mitrovici, koji je dobio salve aplauza tokom i posle predstave. Šesta premijera u ovogodišnjoj pozorišnoj sezoni vranjskog teatra ostaće upamćena po izuzetnim kreacijama Žetice Dejanović u ulozi Helene Čarls i Radmile Đorđević u liku Margaret Redforn.

– Marko Petričević je diplomirao ulogom Džima Portera u hrabroj postavci mladog reditelja i važno je što je dobio šansu u pozorištu „Bora Stanković“ u gradu gde je odrastao. Ne smemo čekati da mladi glumci kasno dobiju šansu da iskažu svoj talenat što je čest slučaj kod nas – ocenio je za Danas nakon predstave profesor Milan Plećaš, kod koga je Petričević na studijama proveo četiri godine. Nakon predstave prvi put je nakon jedne premijere u Pozorišnom klubu „Talija“ uz prisustvo članova ansambla i publike organizovana razmena impresija, što je celoj premijeri dalo posebnu dimenziju.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari