Uoči nastupa francuskog didžeja Davida Gete koji je bio predviđen za juče uveče na Kalemegdanu, pao je krov bine. Krov se urušio oko 18 časova, kada je bend Mistake Mistake, koji je trebalo da nastupi kao predgrupa, imao tonsku probu.
– Imali smo tonsku probu kada je krov pao. Ja sam u tom momentu na kratko sišao sa bine, ali i moj brat i svi ostali iz benda su bili gore. Odjednom se čula neka lomljava i pucanje i krov je počeo da se obrušava. Srećom, oni su odreagovali i pomerili se koliko su stigli, tako da niko nije ozbiljnije povređen. Pevačici je deo krova pao preko noge i izgrebana joj je ruka, a pevaču je iščašeno rame. To je stvarno strašno, nisam čuo da se nekada tako nešto dogodilo, ne znam šta bi bilo da je krov pao usred nastupa – rekao je za naš list Ivan Bon, iz benda Mistake, Mistake.
Kako je za agenciju Beta objasnio organizator Getinog nastupa Vojislav Nešić u 18.15 srušio se krov bine, pre nego što je publika ušla. On nije želeo da govori o razlozima kolapsa krova bine.
– Biće objavljen novi datum nastupa Gete u Beogradu i ulaznice će važiti za novi datum. Do kraja nedelje biće i zvanično saopštenje Gete i njegovog menadžmenta – kratko je odgovorio Nešić.
Geta je trebalo da u noći između nedelje i ponedeljka nastupi kao glavna zvezda velike didžej žurke nazvane „Nastava u prirodi“, čija je ideja da se iskoristi akustični ambijent Beogradske tvrđave za savremene plesne ritmove.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


