Marina Maljković, Foto: StarsportU Minhenu objavljen spisak klubova koji će u novoj sezoni učestvovati u košarkaškoj Evroligi za žene.
Organizator takmičenja saopštio je da se 21 tim prijavio za učešće, te da je 11 klubova obezbedilo direktno mesto u ligaškom delu sezone, dok će poslednjih pet učesnika biti određeno kroz kvalifikacije u kojima će učestvovati i ŽKK Crvena zvezda.
Izabranice Marine Maljković se nalaze među deset ekipa koje će igrati kvalifikacije. Borba za mesto u regularnom delu ih očekuje kroz dvomeč 17. i 24. septembra.
Uz Beograđanke, među nenosiocima u kvalifikacijama su Brno, Lublin, Sepsi i Kibrikstis iz Viljnusa. Sa druge strane, nosioci na žrebu biće košarkašice Galatasaraja, Burga, Saragose, Venecije i Diošđer.
Kada su u pitanju učesnici kojima je već zagarantovano učešće u regularnoj fazi 11 mesta rezervisano je za Fenerbahče, Lan, Valensiju, Bereta, Prag, Šopron, Arka Gdinja, Olimpijakos, Mersin, Karolo i Đirona.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


