Ife Lundberg, Partizan - BajernFoto: Vatroslav Hladny/Starsport

Danski plejmejker Ife Lundberg dobro se uklopio u ekipu Makabija.

Doskorašnji košarkaš Partizana je imao zapaženu ulogu u trijumfu “ponosa Izraela” na gostovanju Žalgirisu (83:65) u 14. kolu Evrolige.

Lundberg je zabeležio 10 poena, četiri asistencije i tri skoka i dokazao da nije zaboravio da igra košarku, pošto su ga crno-beli otpisali po isteku prve sezone ugovora.

– Očekivanja su bila velika, ne samo moja, nego i klupska. Iz nekog razloga jednostavno nije kliknulo. To je nekada deo našeg posla. Probao sam da uradim sve što je bilo u mojoj moći i sezoni smo završili na pozitivan način, osvajanjem ABA lige, što je i bio jedan od ciljeva pred sezonu – rekao je Lundberg za BasketNews, a prenosi Mozzart sport.

Danac je objasnio da je presrećan što se našao u Makabiju, ali mu je i žao što nije pokazao pravo,lice u Partizanu.

– Neke stvari su mogle drugačije da se reše, ali to je sada prošlost. Imam veliko poštovanje prema navijačima i na način na koji su me prihvatili, pogotovo moju porodicu. Posebno hoću da se zahvalim onima koji su me podržavali u ovom periodu, kada je bilo veoma turbulentno. Mnogo navijača Partizana mi se javilo, poželelo sreću, tražilo da se vratim… – zaključio je Lundberg.

Bonus video: Ife Lundberg poeni i asistencije, Žalgiris – Makabi

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari