Jedna utakmica suspenzije za Mbapea nakon oštrog starta nad Blankom 1Foto: EPA-EFE/ADRIAN RUIZ HIERRO

Disciplinska komisija Kraljevske španske fudbalske federacije (RFEF) sankcionisala je Kilijana Mbapea jednom utakmicom suspenzije zbog starta nad fudbalerom Alavesa Antonijem Blankom u okviru prošlog kola Primere zbog koga je francuski reprezentativac dobio crveni karton.

Mbape će suspenziju morati da odradi tokom ovog vikenda kada „kralevski“ klub bude dočekao Atletik Bilbao u okviru 32. kola La Lige.

Sve je ukazivalo na to da će Mbape biti sankcionisan sa dva meča neigranja pošto je đonom veoma opasno startovao na Blanka, ugrozivši ozbiljno fudbalera Alavesa, ali je Disciplinska komisija naginjala minimalnom stepenu kazne za Francuza, piše katalonski sportski list Mundo Deportivo.

Posle 31 odigranog kola Barselona je prva na tabeli sa 70 osvojenih bodova, ispred Reala koji ima 66 i Atletiko Madrida sa 63 poena.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari