Karlos AlkarazFoto: EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Karlos Alkaraz je priznao da se borio sa povredom tetive tokom poraza na ATP finalu od Janika Sinera, ali da to ne deluje kao ozbiljan problem za svetskog broja 1.

Siner je pobedio svog velikog rivala Alkaraza i uspešno odbranio titulu na ATP finalu u uzbudljivom finalu u kojem je Alkarazu pružena medicinska pomoć zbog povrede tetive.

– Osetio sam nešto u tetivi nakon što sam pokušao da uhvatim jedan servis – rekao je Španac.

– Mogu reći da me nije previše pogodilo, iskreno, jer sam mogao dobro da trčim – dodao je, piše sajt tennis365.

Potom su ga novinari pitali da li je morao da promeni svoj pristup meču nakon povrede.

– Nisam menjao plan zbog povrede – insistirao je.

– Promenio sam ga jer sam osećao da moram da uradim nešto drugo. Trudim se da budem što agresivniji na terenu u svakom meču, ali posebno mislim na to još više protiv Janika.

– Zato sam zaista zadovoljan nivoom i igrom koju sam pružio, jer mislim da nisam uradio previše stvari pogrešno, što je odlično.

Alkaraz je izabran da igra za Španiju u finalu Dejvis kupa u Bolonji sledeće nedelje, a povreda ga neće omesti da krene na kraći put iz Torina.

Dejvis kup, da, idem u Bolonju. Tamo ću videti da li ću moći da igram – dodao je Španac.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari