Foto: BETAPHOTO/ABA liga/Partizan Mozzart Bet/Dragana StjepanovicKošarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu rumunski Kluž 90:79 (25:23, 27:15, 20:19, 18:22), u utakmici 17. kola Grupe A u ABA ligi.
Partizan je predvodio Dilan Osetkvoski sa 20 poena, Sterling Braun postigao je 15, a Tonje Džekiri 12 poena uz pet skokova.
Isak Bonga pobedi je doprineo sa 10 poena i osam skokova, a Kameron Pejn sa 10 poena i šest asistencija. Na svom debiju Aleksa Radanov postigao je četiri poena i imao je tri asistencije i dva skoka.
U ekipi Kluža Deron Rasel bio je najefikasniji sa 19 poena uz šest asistencija, Trej Vudberi postigao je 13 poena, a Mičel Krik 10 poena. Srpski košarkaš Dušan Miletić utakmicu je završio sa osam poena i sedam skokova.
Osim na početku (0:2), Partizan je vodio tokom čitave utakmice i ostvario 14. pobedu u regionalnom takmičenju.
Partizan ima 14/1, a Kluž je posle trećeg uzastopog poraza treći na tabeli sa 9/6.
U sledećem kolu Partizan će dočekati Dubai, jedinu neporaženu ekipu, a Kluž će u Čačku igrati protiv Borca.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


