Nemanja MatićFoto: EPA/ROBERT GHEMENT

Srpski fudbaler Nemanja Matić postigao je dogovor o raskidu ugovora sa ekipom Liona, saopštio je danas francuski klub.

Matić je sa Lionom imao ugovor do kraja juna 2026. godine, a ovaj francuski klub prevremenim raskidom saradnje pokušava da smanji troškove na ime plata igračima.

Ovaj 37-godišnji vezni fudbaler u Lion je prešao u januaru 2024. godine iz Rena. Lionu je pomogao da sa poslednjeg mesta dođe do šeste pozicije u francuskom prvenstvu u sezoni 2023/24, kao i da stignu do finala Kupa Francuske, u kojem su poraženi od Pari Sen Žermena (1:2).

Matić je za Lion odigrao 58 utakmica, a tokom karijere nastupao je i za lazarevačku Kolubaru, Košice, Čelsi, Vitese, Benfiku, Mančester junajted i Romu.

Za reprezentaciju Srbije igrao je u periodu od 2008. do 2020. godine, zabeleživši 48 nastupa.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari