Džon Mekinro, Novak Đoković, Foto: EPA-EFE/LUKAS COCH Nekada čuveni teniser, a trenutno analitičar Eurosporta , Džon Mekinro ponovo je govorio o Novaku Đokoviću.
Amerikanac je poznat kao neko ko ima dobra zapažanja i analize, kao i da nema „dlake na jeziku“, te se ne libi da uvek izrazi svoj stav.
Ovog puta je napravio analogiju razvoja „velike trojke“ ( Đoković, Nadal, Federer), sa trenutnom situacijom u vrhu svetskog tenisa, gde opet svrstavamo Đokovića uz Alkaraza i Sinera.
Mekinro smatra da kao što su članovi velike trojke gurali jedni druge do krajnjih granica, da je Đoković taj koji
je zaslužan za neverovatan napredak, pre svega Janika Sinera, ali i Karlosa Alkaraza.
– Djoković je zaslužan za napredak Janika Sinera i Karlosa Alkarasa, on je inspirisao Italijana da podigne igru na potpuno novi nivo. Oni su shvatili koliko je on dobar još uvek a to je i pokazao kada je nadmudrio Alkaraza u četvrtfinalu Australijskog opena – rekao je Mekinro.
Italijan i Španac će u budućnosti još pomerati granice ovog sporta, dok naravno njihov uticaj na Đokovića neće biti toliki, iz prostog razloga što je Novak već u poznoj fazi karijere, a i mnogo više zna od njih, mada zbog godina to ne može uvek da pokaže i iskoristi- smatra Mekinro.
Osvajač sedam grend slem trofeja u karijeri je mišljenja da su Siner i Alkaraz definitivno vesnici smene generacija, dok priželjkuje da im se još neko pridruži, ali nije siguran kada će se to dogoditi.
Govorio je i o neverovatnoj mentalnoj snazi prvog tenisera sveta, da je uprkos velikom pritisku oko doping skandala njegov nivo tenisa ostao nepromenjen.
– Njemu i dalje preti suspenzija, ja sam očekivao da ga to poremeti na Ju-Es openu, ali nije. Tamo je igrao fantastično. Rekli su da je sve gotovo, a onda se VADA žalila, a on igra još bolje. Nema dileme da je fantastičan teniser.
Autor je polaznik Danasove škole novinarstva.
Projekat „Danasova škola novinarstva je sufinansiran iz Budžeta Republike Srbije – Ministarstva informisanja i telekomunikacija.
Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


