košarkaška reprezentacija Litvanije, Foto: EPA/JUSSI ESKOLAKošarkaši Litvanije su završili grupnu fazu na Evropskom prvenstvu, ali ne znaju da li će dalje ići sa pozicije dva ili tri.
Ipak, imaju veliki problem. Rezervni plejmejker Litvanije Margiris Normantas izvrnuo je zglob u utakmici protiv Švedske i tako je dodatno zakomplikao stanje u timu.
Pre njega je već teško povređen Rokas Jokubaitis, tako da im je sada stvarno delikatna situacija na poziciji organizatora igre.
Margiris Normantas se retira del encuentro ante Suecia después de torcerse el tobillo.
La nueva incorporación de Bilbao Basket permaneció en el banquillo con hielo antes de marcharse a vestuarios.#EuroBasket pic.twitter.com/8CF94OeIyk
— Gigantes del Basket (@GIGANTESbasket) September 3, 2025
Video-snimak sa kamere iz hodnika Nokia arena u Tampereu u Finskoj pokazuje kako plejmejker Bilbaa sa ledom na nozi hramlje dok odlazi u svlačionicu, što znači da je njegov dalji nastup na Evrobasketu upitan.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


