Katarina Krpež SlezakFoto: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Ženska rukometna reprezentacija Srbije doživela je ubedljiv poraz od Crne Gore rezultatom 33:17 u utakmici trećeg kola glane faze Svetskog prvenstva i tako ostale bez sna o plasmanu u četvrtfinale šampionata.

Podsetimo, Srbiji je za taj uspeh bio dovoljan i remi na današnjoj utakmici, ali je umesto toga doživljen pravi brodolom.

Meč je praktično bio rešen već posle 10 minuta igre.

Crnogorke su povele sa 5:0, a njihova golmanka Armeli Keli Atingre je u uvodnih sedam minuta utakmice imala već šest odbrana.

„Orlice“ su prvi gol postigle tek u devetom minutu, što dovoljno govori o kvalitetu napada u najvažnijoj utakmici na turniru.

Do kraja poluvremena su protivnice Srbije kontrolisale rezultat i ritam utakmice, a na pauzi su imale četiri gola prednosti – 13:9.

Na početku drugog poluvremena smo videli identičnu situaciju na terenu kao i na početku.

Crna Gora je napravila seriju od 4:0 i veoma brzo otišla na osam golova prednosti – 17:9.

U tim trenucima je briljirala Atingre koja je utakmicu završila sa čak 18 intervencija.

Napad Srbije se u drugom poluvremenu u potpunosti raspao, a protivnice su tu situaciju nemilosrdno koristile da bez ikakve zadrške uvećavaju prednost.

Na kraju su slavile sa 16 golova prednosti i sada će njihov plasman u četvrtfinale zavisiti od utakmice Španija – Nemačka.

Ukoliko Nemačka slavi upravo će Crna Gora ući među najboljih osam na planetarnom takmičenju, a ako pak Španija slavi i Crna Gora će ostati bez sna o ulasku u borbu za medalje.

Utakmica Španija – Nemačka se igra u 18 časova.

Standings provided by Sofascore

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari