Trener PSV-a Peter Bos: Igrači nema potrebe bilo šta da mi dokazuju, video sam da mogu mnogo 1Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Peter Bos, trener PSV-a, održao je konferenciju za medije pred meč sa Crvenom zvezdom u 7. kolu prve faze Lige šampiona.

Jedna od odlučujućih utakmica za plasman u baraž elitnog takmičenja, igraće se u Beogradu na stadionu „Rajko Mitić“, u utorak od 21 sat, piše Nova.rs.

PSV je u padu forme, pošto je za vikend poražen od Cvolea sa 3:1, pre toga je remizirao sa AZ Alkmarom (2:2), a u međuvremenu je jedva izbačen Ekselsior u Kupu nakon produžetaka.

– Nemamo pad, samo smo u lošijoj fazi. Nismo u krizi, nego igramo sa malo manje samopouzdanja. Nema panike, ni kazni – poručio je Bos.

Trener veruje u igrače koji su mu na raspolaganju.

– Igrači nema potrebe bilo šta da mi dokazuju, video sam da mogu mnogo. Potrebno je samo da postanu ponovo skladna celina.

PSV posle šest kola ima osam bodova, ali i dalje nije obezbedio plasman u baraž Lige šampiona, kao ni Zvezda, koja je na tri poena.

– Potrebna su nam tri boda, ovo je prva mogućnost da dođemo do njih. Pokušaćemo da je iskoristimo.

Trener PSV-a izuzetno poštuje Zvezdu, koja je mogla da ima i više od tri boda do sada.

– Nije ovde lako igrati. Čudi me da Zvezda ima samo tri boda u odnosu na igru, a primetno je i da su drugačiji u svojoj ligi – istakao je Bos.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari