Skot Besent, ministar finansija SADTreasury Secretary Scott Bessent speaks with reporters at the White House, Wednesday, Oct. 22, 2025, in Washington. (AP Photo/Alex Brandon)

Ministar finansija SAD Skot Besent izjavio je večeras da će Vašington objaviti novu rundu sankcija protiv Moskve, dan posle odlaganja sastanka između predsednika SAD i Rusije, Donalda Trampa i Vladimira Putina u Budimpešti o okončanju rata u Ukrajini.

„Objavićemo tokom dana ili sutra ujutro značajno pooštravanje sankcija protiv Rusije“, rekao je Besent novinarima u Beloj kući.

Američki ministar je rekao za kanal Foks biznis (Fox Business) da Putin nije bio „ni pošten ni iskren“ sa Trampom.

„Predsednik Putin nije bio tako pošten i iskren za pregovaračkim stolom kao što smo se nadali“, rekao je Besent i dodao da je američki predsednik „razočaran trenutnim stanjem razgovora“ o okončanju rata u Ukrajini, koji je započet ruskom invazijom u februaru 2022. godine.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari