Ekipe Hitne pomoći juče do 16 časova intervenisale su 33 puta na javnim mestima, od toga broja bilo je samo četiri intervencije zbog povreda uzrokovanih padom na led, kaže za naš list portparolka Hitne pomoći Nada Macura.

 Kako ističe, Beograđani su ili postali pažljiviji i poslušali savete da ne izlaze iz kuća osim u krajnjoj nuždi i da se pažljivo kreću po poledici, ili su se u slučaju pada i povreda sami obraćali ortopetskim klinikama.

– Ni tokom vikenda nije bilo poziva Hitnoj pomoći zbog padova na ulicama grada. Nadam se da je to zbog toga što su stariji Beograđani poslušali apele, a oni koji idu na posao su ipak mlađa populacija, pa su stabilniji na ledu i lakše se kreću po ovakvom vremenu – kaže Macura.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari