Nezadovoljni građani, članovi Udruženja građana „Naselja Braće Jugovića Obrenovac“, najavili su da će danas, od sedam časova, blokirati ulaz u opštinu Obrenovac. Kako najavljuju, sa blokadom neće prestati sve dok im se ne obrati premijer Aleksandar Vučić ili adekvatan sagovornik povodom isplate pomoći za sanaciju stambenih objekata oštećenih u majskim poplavama. Osim obraćanja premijera, oni zahtevaju i novu procenu štete od poplava, kao i rešavanje sanitarnih problema.
S druge strane, Miroslav Čučković, predsednik opštine Obrenovac, apleluje na meštane da budu strpljivi i da ne blokiraju zgradu opštine.
– To nikako nije u njihovom interesu, jer rukovodstvo i službenici opštine daju sve od sebe kako bi se posao obnove Obrenovca što brže sproveo. Tom poslu smo maksimalno posvećeni i na njemu danonoćno radimo. Upravo za danas su planirani sastanaci sa međunarodnim organizacijama pri Evropskoj uniji koje su zainteresovane za obnovu stambenih objekata u pojedinim naseljima, kao i sastanci i potpisivanje ugovora sa donatorima koji žele da pomognu ugroženom stanovništvu – kazao je Čučković.
Kako je istakao, deo sugrađana bi već danas trebalo da dobije novac na osnovu rešenja o pomoći za sanaciju stambenih objekata, te naglasio da je upravo naselje Braće Jugović u programu obnove sredstvima Evropske unije, dok se za druge vlast tek mora izboriti na današnjem sastanku.
– Više nego ikada nam je potrebno jedinstvo kako bismo podigli Obrenovac na noge, te još jednom apelujem na građane da budu strpljivi – zaključio je Čučković.
Stiglo 16 pravnika
Gradska uprava Beograda poslala je 16 pravnika u Obrenovac, na sedam dana, kako bi se ubrzalo pisanje rešenja za dodelu državne bespovratne pomoći za otklanjanje posledica poplava na stambenim objektima. Cilj je da građani što pre dobiju pomoć koja im je neophodna.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


