Izložba dečijih karikatura „Mali Pjer“ biće otvorena danas u 12 sati u biblioteci Branko Miljković u Bulevaru kralja Aleksandra 298. Izložbu će otvoriti Marko Somborac, autor stripova i karikatura, grafički dizajner i ilustrator. Organizatori programa su Prijatelji dece Zvezdare i biblioteka „Vuk Kareadžić“, a pokrovitelj je opština Zvezdara.
Na ovogodišnji konkurs stiglo je više od 200 radova đaka osnovnih i srednjih škola. Najčešće teme mladih autora bile su škola, nastavnici, ljubav, ekologija, novac, ekonomska kriza, a kritički su se osvrnuli i na ličnosti iz sveta politike i estrade. Tako su kariukaturama prikazani Nikola Tesla, Ajnštajn, Novak Đoković, Federer, Nadal, Mister Bin, Ejmi Vajnhaus, Lejdi Gaga, ali i političari poput Baraka Obame i Aleksandra Vučića.
U žiriju za izbor najboljih karikatura osim Marka Somborca bile su i Maja Veselinović, ilustratorka, i Mina Simić, studentkinja master studija na Fakultetu primenjenih umetnosti. Autori najboljih karikatura biće nagrađeni knjigama i diplomama, a u umetničkom delu programa nastupiće gudački orkestar Muzičke škole „Vladimir Đorđević“. Izložba „Mali Pjer“ biće otvorena do 19. februara.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


