Grad će tražiti izmenu Zakona u komunalnoj policiji. Naš cilj je da u narednih nekoliko meseci povećamo broj komunalnih policajaca. Želimo da umesto na 5.000 građana ubuduće bude jedan komunalni policajac na 1.000 građana. Na taj način bismo pružili veću sigurnost građanima, a u isto vreme olakšali rad komunalnoj policiji.
Tako bi pokrivena bila cela teritorija Beograda, svaki blok i svaki deo grada bi imali svoje komunalne policajce koji poznaju svaku instituciju, prodavnicu i svakog građanina u tom kraju, izjavio je gradonačelnik Siniša Mali, prilikom jučerašnje posete Komunalnoj policiji.
On je kazao da će gradska vlast razgovarati sa Ministarstvom unutrašnjih poslova o povećanju nadležnosti Komunalne policije, jer u Beogradu, primera radi, nema dovoljno saobraćajnih policajaca. Grad će, između ostalog, raditi i na rešavanju problema parkiranja u Beogradu.
Gradonačelnik je istakao da Komunalna policija treba da bude slika grada Beograda.
Načelnik Komunalne policije Nikola Ristić rekao je da će Komunalna policija raditi pojačanon u narednom periodu, te da će posebno biti angažovani u zoni Aerodrom „Nikola Tesla“, ali i oko gradskih pijaca, Veletržnice, a kontrolisaće i takis prevoz.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


