Rampa i svetlosna signalizacija pružnog prelaza teretnih vozova na putu Sremčica-Železnik je skoro mesec dana neispravna.
Iz Udruženja za unapređenje Sremčice upozoravaju da su tim nemarom ugroženi životi 10.000 ljudi koji tim putem idu do grada.
– Prevoz GSP-a je u poslednjih nekoliko meseci jako loš, tako da su autobusi puni i ne znamo šta bi se dogodilo da vozači nisu oprezni. Niko od nadležnih do sada nije reagovao, iako su morali da znaju za ovaj kvar rampe- kažu iz Udruženja.
Prema rečima stanara obližnjih kuća, neke mašinovođe koji znaju za neispravnost trube i usporavaju kompoziciju, ali oni koji nisu upoznati sa problemom, voze velikom brzinom i ne ostavljaju mogućnost za bilo kakvo manevrisanje vozača koji se u tom trenutku zateknu na prelazu.
– Puka je sreća što do sada nije bilo nekog incidenta jer su vozači solidarni, te ukoliko primete da ide voz, ablenduju vozačima iz suprotnog smera kako bi se zaustavili. Tražimo hitnu reakciju nadležnih pre nego se desi neka nesreća -kaže Siniša Kadić, sekretar Udruženja za unapređenje Sremčice.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


