foto lawofficealeksic.rs Branko StarčevićKrivično vanpretresno veće Osnovnog suda u Novom Sadu donelo je rešenje kojim je potvrđena optužnica protiv okrivljenog advokata Nemanje Aleksića, saopštili su iz Osnovnog suda u Novom Sadu.
Kako kažu iz suda, optužnica je potvrđena za krivično delo ugrožavanje opasnim oruđem pri svađi i tuči u sticaju sa krivičnim delo ometanje službenog lica u vršenju službene dužnosti i krivičnog dela napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.
Protiv navedenog rešenja okrivljeni i njegovi branioci mogu izjaviti žalbu Apelacionom sudu u Novom Sadu u roku od tri dana od dana prijema rešenja.
Aleksić je priveden 5. aprila, te da mu je, nakon policijskog zadržavanja pritvor određen u ponedeljak, 7. aprila.
Njega je policija privela u Veterniku, nakon svađe u saobraćaju tokom koje je, kako se sumnja, nasrnuo na drugog vozača i napao saobraćajnu policiju.
Vanpretresno veće Osnovnog suda u Novom Sadu je sredinom aprila uvažilo žalbe branilaca Aleksića, te je ovom advokatu ukinut pritvor i zamenjen kućnim pritvorom uz primenu elektronskog nadzora.
Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


