foto Medija centarSednica Senata Univerziteta u Novom Sadu ponovo je odložena i to ovaj put – do daljnjeg. To znači da neće biti rasprave o smeni rektora Dejana Madića, čije razrešenje traže svi fakulteti i instituti Univerziteta u Novom Sadu.
Kako se navodi u obrazloženju koje je potpisao „rektorski tim“, „potrudili su se da predviđeni sadržaji Dnevnog reda budu spremni“.
– Nažalost, iako je najveći deo materijala završen, moramo da odložimo planiranu sednicu Senata do daljnjeg. Svedoci smo pojava u vidu mogućih bezbednosnih rizika na skupovima na kojima su mišljenja i ciljevi različiti – navodi se u obrazloženju otkazivanja sednice.
Kako se dodaje, na platou ispred Rektorata, a ponekad i u samom Rektoratu, „postoje primeri suprotstavljanja koji predstavljaju bezbednosne rizike“.
– Želimo da se sve rešava akademskim dijalogom, ali i da garantujemo bezbednost ljudi i zgrade Rektorata kako bi što pre realizovali sednicu i druge planirane događaje u bezbednim uslovima – zaključuje se u obaveštenju.
Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


