Pri kraju asfaltiranje sportskog terena 1

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević obišao je Osnovnu školu „Miroslav Antić“ u Futogu, gde JKP „Put“ završava radove na asfaltiranju sportskog terena i staza u okviru škole.

Izvode se radovi na uređenju dela dvorišta-pešačkih staza i ulaznog platoa, kao što je postavljanje ivičnjaka, asfaltiranje, postavljanje ploča, kao i popravka i asfaltiranje sportskih terena.

– Mislim da će učenici koji pohađaju ovu školu biti obradovani početkom ove školske godine kad vide novi sportski teren i sređeno dvorište. Nastavićemo intenzivno da radimo i ulažemo u osnovne i srednje škole na teritoriji Grada Novog Sada, kako u gradskim, tako i u njegovim prigradskim delovima. JKP „Put“ radi maksimalnim kapacitetom i ulazi u epicentar radova ove sezone, a Grad Novi Sad je u potpunosti stao iza planova za unapređenje putne infrastrukture i Odlukom o rebalansu u julu ove godine izdvojio dodatnih 400 miliona dinara za njeno održavanje. To je jasan pokazatelj sprovođenja jedne odgovorne politike i pravilnog pristupa u rešavanju ove vrste problema, koji pogađa veliki broj ljudi, a tiče se putne privrede i saniranja infrastrukturnih nedostataka – rekao je gradonačelnik.

Direktor Osnovne škole „Miroslav Antić“ Kristijan Horvat izrazio je veliku zahvalnost Gradu Novom Sadu koji kontinuirano ulaže u tu školu, tako da je nakon sanacije i obnove krova škole, sada na red došlo i veliko uređenje dvorišta.

– Time utičemo i na bezbednost dece, koja će se od ove školske godine igrati na jednom uređenom i kvalitetnom igralištu i terenima, a kada je sve sigurno i bezbedno, potom dolazi i velika radost – rekao je direktor Kristijan Horvat i istakao da školu čeka i realizacija projekta energetske efikasnosti, čime će ta škola kao direktni korisnik budžeta Grada smanjiti troškove održavanja u budućnosti.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari