Ministar zdravlja Zoran Stanković izjavio je da rekonstrukcija četiri klinička centra u Srbiji još nije startovala pre svega zbog kašnjenja projekata koje radi jedna italijanska firma, ali i zbog naših slabosti.


– Činjenica je da do sada nisu završeni idejni projekti izgradnje i rekonstrukcije kliničkih centara u Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu i Nišu. Moramo, međutim, da znamo da postoje i naše slabosti zbog kojih smo došli u situaciju da rekonstrukciju i izgradnju četiri klinička centra nastavljamo sa zakašnjenjem koje nije samo naša odgovornost – rekao je Stanković prilikom jučerašnje posete Kragujevcu, napominjući da će nakon protesta Ministarstva zdravlja kod italijanskih partnera projekti rekonstrukcije četiri klinička centra biti gotovi do septembra, nakon čega će uslediti njihova revizija i početak građevinskih radova.

Za obnovu četiri klinička centra u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu Srbija je od Evropske investicione banke uzela kredit od 120 miliona evra. Ministar Stanković najavio je da će za Klinički centar u Kragujevcu biti izdvojeno 30 miliona evra iz kredita EIB, dok će iz budžeta Ministarstva zdravlja za rekonstrukciju te zdravstvene ustanove biti izdvojeno još 120 miliona dinara.

Stanković je juče u kliničkom centru otvorio novu angio salu za interventnu neuroradiologiju u koju je investirano 85 miliona dinara.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari