Beživotno telo Nenada Trailovića (35) iz Požarevca, nestalog 12. februara ove godine, pronađeno je kod obale Dunava, u blizini Bele Crkve. Ovu informaciju potvrdio nam je istražni sudija Okružnog suda u Smederevu, Mirko Šakić, koji je vodio istragu o nestalom Požarevljaninu. – Od policije sam dobio informaciju da je telo Trailovića pronađeno pošto je isplivalo u blizini Bele Crkve. Nakon identifikacije od strane porodice koja je prepoznala odeću, kaiš i ključeve od auta pokojnika, utvrđeno je da se radi o nestalom Trailoviću. Pošto je naložena obdukcija, precizne podatke o uzroku smrti imaću narednih dana – rekao je sudija Šakić.

Pronalaženje tela Trailovića potvrđeno nam je i u Policijskoj upravi Pančevo. – Nakon otkrivanja tela, pomislili smo da se radi o nedavno nestalom ribaru, čija se supruga spasila iz vode a on potonuo. Međutim, identifikacijom je utvrđeno da se radi o Nenadu Trailoviću iz Požarevca. To je sve što sada možemo da saopštimo medijima – rekao je portparol Policijske uprave u Pančevu, Jovica Antonić. Nenad Trailović, vlasnik prodavnice sportske opreme „Premijer“ u Požarevcu, nestao je 12. februara, nakon skoka u Moravu, u blizini sela Miloševac kod Velike Plane. Prema nezvaničnim saznanjima, Trailovićje skočio u reku bežeći od policije, koja ga je zatekla prilikom preuzimanja veće količine švercovanih cigareta domaće proizvodnje, od nekoliko nepoznatih lica.

Odmah nakon pojavljivanja policije, u čiju je klopku upao, bežao je oko 500 metara preko njiva, a potom skočio sa mosta u Moravu. Međutim, zvaničnu potvrdu o ovom slučaju nije bilo moguće saznati u Policijskoj upravi u Smederevu, u kojoj tvrde da je ona u isključivoj nadležnosti MUP-a Srbije. O samoj akciji nije mogao da govori ni sudija Šakić, jer se njegova istraga odnosila samo na potragu za nestalim Požarevljaninom.

– Pošto mi je prijavljen njegov nestanak, na licu mesta saslušao sam više svedoka, među kojima je bio i jedan radnik sa obližnje šljunkare. On je izjavio da je Trailović, nakon stotinak metara, izašao iz vode na sprud i skinuo jaknu, a potom ponovo skočio u reku i nastavio da pliva – rekao je sudija Šakićnakon nestanka Trailovića. Narednih dana, Moravu su u više navrata pretraživali i ronioci Žandarmerije, ali telo nije pronađeno.

Šira akcija i neuspelo hapšenje

Prema našim nezvaničnim saznanjima, hapšenje Trailovića i njegovih „poslovnih partnera“ bilo je unapred pripremljeno, jer je MUP imao dojavu o primopredaji cigareta od 12. februara. Ovo neuspelo hapšenje bilo je deo šire akcije, u cilju presecanja krijumčarskih kanala cigareta domaće proizvodnje.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari