Protestni skup povodom podizanja optužnice za ubistvo studenta Vuka Stoiljkovića (22) zakazan je za danas ispred zgrade Palate pravde u Nišu, u kojem je smešten Viši sud, kako bi se zatražila maksimalna zatvorska kazna za osumnjičenog za ubistvo.

– Povod za okupljanje nam je podizanje optužnice, kao i nezadovoljstvo dosadašnjim radom sudstva. Cilj nam je da uz vašu podršku izvučemo maksimalnu kaznu zatvora za ubicu, bez prava pomilovanja – navodi se u pozivu Nišlijama objavljenom na Fejsbuk profilu „Budimo Vukove oči i uši“ za protest koji je zakazan za danas u 14 časova.

Više javno tužilaštvo u Nišu podiglo je nedavno optužnicu protiv Nišlije Dimitrija S. (19) za krivično delo ubistva, za koje je zaprećena kazna zatvora do 15 godina. Građani su pre toga više puta protestovali zbog „pristrasnog i lošeg“ rada pravosuđa i policije, a jedan od protesta usledio je nakon nezvanične informacije da ovo delo nije kvalifikovano kao teško ubistvo, za koje se može izreći zatvorska kazna do 40 godina.

Dimitrije S. se tereti da je 10. februara 2014. u parku „Sveti Sava“ na smrt izbo svog poznanika Stoiljkovića, inače studenta medicine. Stoiljković je te večeri sedeo u kafiću sa devojkom, a nakon što su razmenili uvrede usledila je tuča. Ubistvu je prethodila dugogodišnja međusobna netrpeljivost.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari