– Za jedanaest meseci protekle godine na području Srema registrovano je ukupno 3.751 krivično delo, od čega je 85 odsto iz oblasti opšteg kriminaliteta, što policijsku upravu u Sremskoj Mitrovici stavlja na četvrto mesto u državi, odmah iza Beograda, Novog Sada i Niša, rekao je načelnik PU u Sremskoj Mitrovici Zoran Smajić. Prema statističkim pokazateljima od 1.557 krivičnih dela s nepoznatim izvršiocem, rasvetljeno je 60 odsto.

U 75 slučajeva policija je izvršioce uhvatila na delu, slobode je lišeno 76 osoba, a u pritvoru je zadržano njih 174. Zanimljivo je da je u tom periodu u Sremu izvršeno pet ubistava, deset pokušaja ubistva i pet silovanja i da su svi izvršioci uhapšeni i procesuirani.

Broj imovinskih delikata je bio u blagom porastu u odnosu na isti period prethodne godine, tako da je procenat rasvetljenja krađa i teških krađa bio 54.5 odsto, razbojništava 62.79, a iznuda čak 91.3 odsto.

Sremski policajci su otkrili 168 krivičnih dela u vezi sa drogom, što je 14 dela više nego u 2008. U 169 zaplena narkotika oduzeto je više od 105 kilograma, a najviše heroina – 15,7 kilograma, i marihuane više od 90 kilograma. Policija je uspela da u ovom periodu razotkrije i pohapsi dve veće organizovane kriminalne grupe narko dilera u Šidu i Sremskoj Mitrovici, čime je, prema oceni policije, zadat veliki udarac ovdašnjem narko tržištu. Zanimljivo je da je među otkrivenim članovima bio i jedan policijac iz Šida koji je heroin prenosio iz Beograda u Šid. Samo u poslednjem mesecu prošle godine ovdašnja policija je uspela da razotkrije 30 krivičnih dela razbojništva i da otkrije dve organizovane kriminalne grupe koje su najviše „operisale“ u Inđiji, Sremskoj Mitrovici i Staroj Pazovi.

Pasoši i lične karte

Do kraja novembra 2008. u PU Sremska Mitrovica obrađeno je 38.867 zahteva za izradu biometrijskih pasoša i 38.146 zahteva za izradu biometrijskih ličnih karata. Kako je saopšteno, izrada ličnih i putnih dokumenata traje petnaestak dana.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari