"Prekršajna prijava zbog žutog selotejpa na ivičnjaku?": Stefan Simić (PSG) za Danas o "pritiscima Šapića" 1Arhiva Foto: R.Z./ATAImages

Stefan Simić, odbornik Pokreta slobodnih građana u Skupštini grada Beograda, za Danas kaže da je danas bio pozvan na razgovor od strane Sekretarijarata za inspekciju, nadzor i komunikacije, gde mu je inspektorka predočila da su dobili više prijava zbog toga što je lepio žutu selotejp traku na ivičnjacima oko kružnih tokova u centru grada.

„Pozvan sam na razgovor od strane Sekretarijata za inspekciju, nadzor i komunikacije, Sektora za saobraćajni inspekcijski nadzor. Saobraćajna inspektorka mi je predočila da su dobili više prijava zbog toga što sam lepio žutu selotejp traku na novim saobraćajnim rešenjima u centru grada. Zaista iznenadjujuće s obzirom da npr. po njenim rečima nisu dobili niti jednu prijavu za Ćacilend“, navodi Simić.

Odbornik PSG-a kaže da je očekivao da će mu se inspektorka zahvaliti jer je, kako smatra, ukazao na probleme i postupio prema Zakonu o bezbednosti saobraćaja. Da je to bilo dobro rešenje pokazuje i reakcija nadležnih koji su nakon toga obeležili sporna mesta, napominje.

„Ovo vidim kao pritisak gradske uprave na moj rad i zalaganje da Beograd bude bezbedan grad. Ovim žele da spreče da govorim o njihovom neznanju i malverzacijama ali im to neće poći za rukom. Svi odbornici Pokreta slobodnih građana nastaviće da rade istim intenzitetom“, kaže Simić.

Dodaje da sada čeka da vidi da li će se pokrenuti postupak pred prekršajnim sudom.

„Lično me ništa ne čudi od gradske uprave na čelu sa neznalicom kvazigradonačelnikom Aleksandrom Šapićem. Mogu da pokreću koliko god hoće postupaka ali svima je jasno da im vreme vasti ističe. Pozivam ga da podnese ostavku da Beograđani izađu na izbore, a poziv za debatu je uvek otvoren“, poručuje Šapić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari