Zbor Stari grad: Razbijeno staklo na ulazu i prolivena crvena farba na zgradi člana zborova Zvezdare 1Foto: Marko Dragoslavić/ FoNet

Snežana iz Zbora Stari grad je večeras, tokom protesta u blizini zgrade Bezbednosno-informativne agencije, rekla da su u zborove građana ušli svi slobodnomisleći ljudi Srbije, kao i da je vandalizovana zgrada člana zborova Zvezdare Marka Batakovića.

Navedeno je da je razbijeno staklo na ulazu u Batakovićevu zgradu i prolivena crvena farba, kao jasna pretnja.

Pročitana je poruka svih zborova da će, ukoliko se u roku od 72 sata ne pronađu i procesiraju počinioci koji su vandalizvali zgradu, pravdu će potražiti na ulicima.

Nijedan zbor nema vođu, a napad na jednog je napad na sve nas, rečeno je na protestu.

Poručeno je da je od početka studentske borbe bilo mnogo prebijanja, ali da se građani ne plaše, kao i da sve vreme pružaju podršku studentkinji Pravnog fakuleta Heleni Strugar, proteranoj iz Srbije, ali i svim borcima za pravdu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari