EPS: Privredi predstavljeni novi modeli ugovora 1Foto: EPS/Danilo Mijatović

Šta znači dinamički model ugovora, kako funkcioniše kombinovani i šta podrazumeva fiksni model ugovora za snabdevanje električnom energijom bile su glavne teme razgovora predstavnika „Elektroprivrede Srbije“ sa privrednicima tokom drugog dana 20. Međunarodnog sajma energetike, saopštio je EPS.

„Već nekoliko meseci aktivno razgovaramo sa privrednicima u gradovima Srbije i tu smo za sva pitanja u vezi sa novim modelima ugovora. Odziv privrede je veoma dobar, što potvrđuje da postoji obostrano poverenje i temelj za nastavak saradnje. Kupcima detaljno objašnjavamo šta mogu dobiti izborom dinamičkog, kombinovanog ili fiksnog modela ugovora, poredimo podatke i na taj način zajednički dolazimo do najpovoljnijeg ugovora što se tiče potrošnje i svih troškova za električnu energiju. Pozivam kupce da nam se obrate i da u narednom periodu pronađemo najoptimalnije opcije“, rekla je Sanja Marković, direktor direkcije za komercijalno snabdevanje u EPS.

Tokom prezentacije na sajmu energetike kupcima privrednicima predstavljeni su i uporedni primeri sa troškovima zavisno od modela, što može pomoći pri izboru najpovoljnijeg modela ugovora. Privrednici su dobili i odgovore na pitanja o tome šta znači otvaranje garantovanog snabdevanja za preduzetnike, mala i mikro preduzeća, na koji način mogu optimizovati odobrenu snagu u skladu sa potrebama preduzeća, navodi se u saopštenju EPS-a.

Predstavljen je i novi kalkulator potrošnje za kupce na garantovanom i komercijalnom snabdevanju pomoću kojeg svi mogu da izračunaju svoje troškove i uporede ih zavisno od toga koju opciju snabdevanja koriste.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari